Lego harry potter w atrakcyjnej cenie to komplety klocków, które pozwalają małym konstruktorom na zbudowanie niesamowitych wnętrz znanych z serii książek i filmów o czarodzieju z błyskawicą na czole. Książki J.K. Rowling cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie, chociaż minęło ponad dwadzieścia lat od premiery pierwszej części. Nic dziwnego, że producenci klocków postanowili zapewnić dzieciom świetną zabawę w magicznym klimacie. 

Harry Potter i magiczna wioska

Istnieje wiele miejsc wykreowanych przez autorkę serii, które stały się najbardziej kultowymi spośród wszystkich fikcyjnych krain. Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart była miejscem, w którym rozgrywa się zdecydowana większość akcji. Wielką sympatią czytelników i widzów cieszy się Nora, czyli niesamowity dom rodzinny Rona Weasleya i jego rodzeństwa. W trzeciej części serii, “Harry Potter i Więzień Azkabanu”, o tych niesamowitych miejsc dołącza wioska Hogsmeade, którą uczniowie Hogwartu mogą odwiedzać za zgodą rodziców w czasie wolnym. To niezwykle urokliwe miejsce stało się bardzo ważnym elementem powieści, tym bardziej że to właśnie tutaj Harry poznał swojego ojca chrzestnego, Syriusza Blacka.

Budowanie Hogsmeade 

Klocki “Harry Potter. Wizyta w wiosce Hogsmeade” nawiązują do trzeciej części serii, w której Harry jako jedyny nie ma pozwolenia na wycieczki do magicznej wioski, a w związku z tym przedostaje się tam pod peleryną-niewidką i z pomocą magicznej Mapy Huncwotów. W komplecie znajduje się 851 elementów, z których można zbudować malownicze budynki w Hogsmeade, gdzie uczniowie i nauczyciele robili zakupy albo zatrzymywali się na kremowe piwo. Oprócz tego młodzi konstruktorzy wejdą w posiadanie atrakcyjnych minifigurek z Harrym, Hermioną, Profesor McGonagall, Madame Rosemertą oraz kolekcjonerskim, złotym Ronem na czele. Dzięki takiemu zestawowi dzieci będą miały okazję odgrywać niezapomniane sceny z książek i filmów, które rozgrywały się w tym magicznym miejscu. To również okazja do tworzenia alternatywnych scenariuszy.