LEGO Harry Potter to dla wielu dzieci idealne połączenie dwóch wielkich pasji, a mianowicie konstruowania i pasji do serii książek i filmów o młodocianym czarodzieju. Książki J.K. Rowling o chłopcu z blizną w kształcie błyskawicy na czole i jego przygodach w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart doczekały się bardzo dobrych ekranizacji i od dwudziestu lat cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W związku z tym na rynku pojawia się wiele gadżetów, a nawet przysmaków nawiązujących do świata czarodziejów. Dzięki klockom z tej serii dzieci mogą odtworzyć kultowe sceny i tworzyć własne scenariusze.

Niezwykła lekarka Szkoły Magii i Czarodziejstwa

Ci, którzy znają całą serię, wiedzą, jak ważną postacią dla uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa była Pani Pomfrey. Ta niesamowita lekarka potrafiła w magiczny sposób odbudować usunięta kości z ramienia Harry’ego Pottera czy pomóc mu, kiedy spadł z miotły podczas meczu Quidditcha. To również ona zajmowała się spetryfikowanymi ofiarami Bazyliszka w częśći “Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Nie da się ukryć, że główni bohaterowie serii w związku ze swoją tendencją do wpadania w tarapaty bardzo często bywali w szkolnym Skrzydle Szpitalnym. To właśnie tę część Szkoły Magii i Czarodziejstwa można zbudować dzięki kompletowi “Skrzydło Szpitalne Hogwartu”.

Stwórz część Szkoły Magii i Czarodziejstwa

W komplecie znajduje się 510 elementów, dzięki którym można odtworzyć szpitalną część szkoły ze strzelistymi wieżyczkami i szpitalnymi łóżkami. Minifigurki przedstawiające Rona Weasley’a, Hermionę Granger, Harry’ego Pottera i Panią Pomfrey pozwalają na odgrywanie wielu niesamowitych scen. Jest to na przykład szansa na odegranie niesamowitej sceny, w której Hermiona i Harry za pomocą magicznej klepsydry cofają się w czasie, aby zmienić bieg wydarzeń i ocalić niejedno istnienie. W zestawie znajdują się również sowy, które dodają strzelistym wieżyczkom jeszcze więcej charakteru typowego dla całej serii. W końcu w Hogawrcie mieszkały setki sów, które na co dzień dostarczały uczniom listy.