W przypadku dzieci ceniących przygody Harry’ego Pottera oraz konstruowanie niesamowitych budowli z klocków, Lego harry potter na prezent zdaje się być źródłem najlepszej zabawy. Przygody chłopca, który w wieku jedenastu lat dowiedział się, że jest czarodziejem, stały się hitem na całym świecie. Po “Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym” ukazało się jeszcze sześć kolejnych części, a każda z nich zbliża czytelników do ostatecznego starcia pomiędzy Harrym a Lordem Voldemortem. Fani serii uwielbiają szczegółowo analizować przygody Harry’ego, a także tworzyć alternatywne scenariusze. Dzieciom może w tym pomóc imponujący zestaw klocków.

“Harry Potter i Więzień Azkabanu”

“Harry Potter i Więzień Azkabanu” to trzecia część serii, w której czytelnicy dowiadują się, że z magicznego więzienia uciekł niezwykle niebezpieczny Syriusz Black. Tymczasem Harry i jego przyjaciele wracają do Hogwartu, gdzie Opieki Nad Magicznymi stworzeniami zaczął uczyć wielki, w sensie metaforycznym i dosłownym, przyjaciel Harry;ego, Hagrid. Jest on półolbrzymem z wielką słabością do magicznych stworzeń. Podczas jednej z lekcji hipogryf Hardodziob atakuje jednego z uczniów i zostaje skazany na śmierć. Harry Potter i jego przyjaciele znajdują jednak sposób, aby jednej nocy uratować więcej niż jedno życie. Do tej niesamowitej historii nawiązuje zestaw klocków “Chatka Hagrida”.

Pomóż Hagridowi i przeżyj niesamowitą przygodę

W komplecie znajduje się 520 elementów, z których można zbudować przytulną chatkę Hagrida z pełnym wyposażeniem i dyniami na grządce. Wśród minifigurek dołączono samego Hagrida, Harry’ego, Rona, Hermionę, kata i przedstawiciela Ministerstwa Magii, a także hipogryfa ze skrzydłami i miejscem do siedzenia. Cały zestaw pozwala na odegranie kultowej sceny, w której Hardodziob zostaje przez głównych bohaterów uratowany, a dzięki niemu mogą oni również uratować czekającego na wyrok Syriusza Blacka. Ilość detali pozwala dobrze wczuć się w rolę i zapewnia dzieciom wielogodzinną zabawę.